YogaKioo bünyesinde Çetin Çetintaş, Seda Ağme ve Serra Sağra ile gerçekleşecek 3 modülden oluşan 280 Saatlik Uluslararası Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi, YogaKioo Institute İzmir’de gerçekleşecektir. Eğitimin kalitesini yüksek tutabilmek ve katılan kişilerin pratiğini birebir ilgi ile daha derinlere taşıyabilmek için kontenjan sınırlı sayıda tutulmaktadır. İstediğiniz sadece standart bir eğitmenlik kursu değil, pratiğinizi dönüştürecek bir çalışma ise aramıza hoşgeldiniz.

Patanjali’nin Yoga Sutraları’nın gizli anlamlarının ve yoga felsefesinin ayrıntılı şekilde işlendiği 1. modülde en büyük amaç, zihnin yanılgılardan izole edilerek ”gerçek” olanla kalmasıdır. 1. modül boyunca, “Gerçek olan ne, sonlu olan ne?”; bunu ayıracak bilince sıçramak için pratik edeceksiniz. Dileyenler yoga hakkında daha çok şey öğrenip, pratiklerini derinleştirmek için sadece 1. modüle katılabilirler (1. modül için ek kontenjan 8 kişi ile sınırlıdır).
Yoga kişinin kendi içine yaptığı yolculuktur. Bu yüzden yoga herkes içindir. Önemli olan ileri seviye asanaları yapmak değil, yaptığının farkında olmaktır. Zihin her gün büyük bir çılgınlık içinde çalışır ve hiç durmadan kişinin kontrolü dışında düşünür. Davranışlarınız ve seçimleriniz bu düşünceler tarafından şekillendirilir ama bunun çok büyük bir kısmının farkında bile olmazsınız. Üstelik bütün bu düşünceler, fiziksel bedeni, enerji bedenini ve zihinsel bedeni doğrudan etkiler; vücudunuzda gerginlikler, hastalıklar ve sakatlıklar olarak yer edinirken, zihninizde de mutsuzluk, kaygı, endişe ve depresyona dönüşür.
Bu eğitim boyunca farkında olmayı, kendinizin gözlemcisine dönüşmeyi, zihninizi yavaşlatmayı ve kontrol etmeyi öğreneceksiniz. Nefesi, beden ve zihin arasında bir köprü olarak kullanarak ikisinin zayıflamış olan bağlarını kuvvetlendirecek; bu bağlar kuvvetlendikçe de prana bedeninize ulaşmaya başlayacaksınız. Yolculuğunuz için ihtiyacınız olan en önemli 2 anahtar ile; konsantrasyon ve farkındalık.
Eğitimin 2. ve 3. modülünde yoganın özellikle ilk 4 kolu üzerinde yoğun eğitim süreci devam ederken, asanalar üzerinde yoğunlaşarak; asanalarda derinleşme, anatomi, ders mekanikleri, workshop hazılama teknikleri, öğrenciyi asanalardan bir üst seviyeye taşıma gibi konular üzerinde çalışacaksınız. Ayrıca 3. modülde Hatha Yoga Pradipika kitabını tüm ayrıntıları ile işlenecek.
Eğitim süresince derin içe dönüş çalışmaları yaparak “ben”liklerinizi ziyaret edeceksiniz. Pratyahara dediğimiz duyuların geri çekilimini deneyimleyerek hem kendi pratiğinizde derinleşecek, hem de bir öğretmen olarak öğrencilerinizi yansıtmayı öğreneceksiniz.


Eğitim Takvimi:
1. Modül:
10-19 Eylül 2020 Tarihleri arası İnziva. Çetin Çetintaş ve Seda Ağme tarafından verilecektir.
 
2. Modül  
31 Ekim-1 Kasım 2020 (Seda Ağme)

14-15 Kasım  (Seda Ağme)
05-06 Aralık 2020 (Seda Ağme)


3. Modül: 
11-12-13 Aralık 2020 (Çetin Çetintaş))
08-09-10 Ocak 2021 (Çetin Çetintaş)
23-24 Ocak 2021(Seda Ağme)
29-30-31 Ocak 2021 (Serra Sağra)
05-06-07 Şubat 2021 (Çetin Çetintaş) 
3. modülün sonunda yapılacak sınavla mezuniyet gerçekleşecektir. Bu sınavda gerekli başarıyı gösteremeyen eğitmen adayları, gerekli olan çalışma yapılarak yeniden bir sınava tabii tutulacaklardır.


*Her sene eğitmenler için ücretsiz 20 saatlik güncelleme kursları açılacakır.


Ödeme Şartları:

Eğitmenlik Eğitimi toplam ücreti (3 Modül + Staj Programı + Eğitim Kitapları dahil): 6700 TL + Kdv’dir.


*   Sadece 1.modül’e katılım opsiyonu :
3422TL (2900 TL+KDV)  Eğitimin sadece 1 modülüne katılmak isteyen öğrenciler için az sayıda ek kontenjan bulunmaktadır. Ancak 1.modül sonunda sertifika verilmemektedir. Bu imkan sadece yoga pratiğini derinleştirmek isteyen ama eğitmenlik eğitimi yapmak istemeyen öğrenciler için açılmıştır.


  •  *İnziva konaklama bedeli bu ücrete dahil değildir.
  • *Kesin kayıt için 1500 TL kayıt ücretinin kayıt esnasından yatırılması gerekmektedir.


Tarih ve Saat: 10 Eylül 2020-07 Şubat 2021
Yer :YogaKioo Institute İzmir
Eğitim Ücreti: 6700TL + KDV
Kayıt ve sorularınız için: izmir@yogakiooturkiye.com

  • Tarih ve Saat 10-09-202007-02-2021
  • Yer YogaKioo Institute – İzmir
  • Eğitim Ücreti 7.906 TL