Reiki evrensel yaşam enerjisidir.

Aynı zamanda kişinin, bilincini, hayata bakışını değiştirerek dengede kalmasını sağlar. Pozitif düşünceyi geliştirir, ruh, beden ve zihni dengeye sokar, konsantrasyon gücünü arttırır, stresin yarattığı negatif enerjiden arınmaya yardımcı olur, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, korku, endişe, kızgınlık, öfke ve nefret gibi duygularla başa çıkmazı ve kontrol altına almamızı sağlar. Moden hayatta iş, sosyal ilişkiler ve kendimiz ile ilgili yaşadığımız problemlerimizi çözmeye yardımcıdır.

Artık yaygın bir şekilde bilindiği üzere fizik bedenimiz, etrafında onu kuşatan , aura da denilen bir enerji bedeniyle birlikte hareket eder ve bu enerji bedenimizin üzerinde 7 adet çakra adını verdiğimiz enerji merkezimiz vardır. Doğduğumuz an temiz ve uyumlu olan bu çakralar, dünyada yaşarken korkularımız, endişelerimiz, öfke ve kızgınlıklarımız, hırslarımız ve egomuzla kirlenip , dengesizleşmeye başlar. Dengesizleşen enerji merkezleri, evrende varolan kozmik enerjiyi bedenimize  verimli ve eşit bir şekilde aktaramaz. Enerji bedenindeki çakra merkezlerimiz aynı zamanda fizik bedenindeki endokrin sistemlerinin bulunduğu noktalardır. Bu enerji dengesizliği reiki ile çözüldüğünde ve sağlıklı bir kozmik enerji akışı sağlandığında , kişi evrendeki pozitif enerjiyle beslendikçe, olumlu düşünceler içinde yaşamaya başlar. Bunun sonucunda da zamanla fizik bedendeki sorunlar yavaş yavaş kendiliğinden şifalanmaya başlar.

Reiki, tamamlayıcı tedavi yöntemidir. Modern tıp yöntemleriyle birlikte kullanıldığı taktirde hastanın bedensel, zihinsel ve ruhsal sorunların çözülmesine, kişinin huzurlu, uyum ve denge içinde, enerjisini arttırarak yaşamasına, hastalığın iyileşme süresinin hızlanmasına yardımcı olur.

Sürekli uygulanıp bir yaşam biçimi haline getirildiğinde yaşama sevincini arttırır ve yaşam kontrolünü sağlar. 

  • Tarih ve Saat :21 kasım 2021-10:00-18:00
  • Yer: İzmir Yogakioo Institute
  • Başvuru: izmir@yogakiooturkiye.com
  • Eğitim Ücreti :600tl
  • Tarih ve Saat 21-11-2021 10:00 - 12:3021-11-2021 14:00 - 18:00
  • Yer YogaKioo Institute – İzmir
  • Eğitim Ücreti 600 TL