YogaKioo Institute Beylikdüzü’nde her salı ve perşembe sabah ve akşam olmak üzere Çiğdem Lale ile grup Pilates derslerine davetlisiniz! Pilates için hiçbir zaman yaşlı değilsiniz ve pilatese başlamak için sağlıklı, esnek veya güçlü olmanız gerekmez. Pilates çalışarak esneyecek, güçlenecek ve sağlığınıza kavuşacaksınız. Tüm vücudu eşit şekilde çalıştırırken, eklem bölgelerini güçlendirip kasları sıkıştırarak kan dolaşımını hızlandıran pilates sayesinde nefes alışverişiniz düzen kazanırken, daha esnek, dengeli ve kuvvetli bir bedene sahip olacaksınız.

Kendinize bir iyilik yapın ve pilatesin canlandırıcı ve tazeleyici etkisi ile fiziksel ve zihinsel kalitenizi artırın.

Ayrıca enstitümüzde Çiğdem Lale’den Aletli Pilates yani Reformer dersleri alabileceğinizi de unutmayın!

Reformer pilates, özel tasarlanmış bir alet yardımıyla vücudunuzun belli ağırlıklarda dirençlere maruz bırakılarak çalışmasını sağlayan bir egzersiz şeklidir. Reformer pilates hem sağlık hem de form tutma konusunda çok faydalıdır. Özellikle omurga ve iskelet sağlığı için son derece faydalı olan bu çalışma esasen bir fizik tedavi yöntemi olarak ortaya çıkmıştır. Reformer pilatesin en hızlı etki gösterdiği konulardan biri de duruş bozuklukları ve omurga eğrilikleridir. Çünkü reformer pilates aleti üzerinde yapılan hareketlerin tümü, stabilizasyon ve güç gerektirdiği için, reformer pilates antrenmanlarına düzenli olarak devam edenlerin omurgaları zaman içinde hizalanmaktadır. Skolyoz gibi kronik hastalıkların tedavisinde de oldukça etkindir.

Temel prensibi dirence karşı itme ve çekme hareketleri yapmak olan reformer pilates, düzenli olarak uygulandığında kasların esnemesini ve biçimlenmesini sağlar. Esnekliğin artması demek, kaslarda bulunan bağ dokuların güçlenmesi ve yırtık/zedelenmelere karşı daha dirençli olması demektir. Aynı antreman seansı içinde, tüm vücudun eşit oranda çalıştırıldığı reformer pilatesin vücudunuzda yarattığı farkı 10-15 seans içinde görebilirsiniz. Aletli Pilates çalışması için önceden randevu almanız gerekmektedir.