Yoga Terapi, Yoga ve Ayurveda’nın iyileştirici ve onarıcı yöntemlerini bir araya getirir. Çok sayıda hastalıkların tedavisinde kullanılır, özellikle de kas-iskelet sistemi yoga terapisi sistemi, bel ağrısı, osteokondroz, artrit ve artroz, skolyoz, eklem hastalıkları, intervertebral disk hernileri, myofasiyal ağrı sendromları ve çok daha fazla rahatsızlıkta kendisini ispatlamıştır,. Kas-iskelet sistemi Yoga terapi eğitimi üç modülden oluşuyor. Eğitimin konusu Kas-iskelet sistemine yönelik Yoga terapide, rahatsızlığın tanımlaması, tedavisi ve önlenmesi, özel yoga-terapötik kompleksler ve teknikler, bunlarla çalışmanın pratik yöntemleri,açıklamalı Yoga terapi yöntemleri.Ayrıca Ayurveda’nın günlük hayatta uygulanabilir kullanışlı bilgisi de eğitimde anlatılcaktır.

Bu Eğitim Kimler İçin ?
Mesleki niteliklerini arttırmak ve genişletmek isteyen Yoga, Pilates eğitmenleri, omurga veya kas-iskelet sistemi ile bir bütün olarak sorun yaşayanlar, geniş bir yelpaze terapi uzmanları (egzersiz terapisi uzmanları, osteopatlar, terapistler, rehabilitasyon uzmanları, masörler,
manuel terapistler), yoga terapinin temel bilgi ve becerilerini kazanmak isteyen yoga uygulayıcıları, sağlıklarını ve yaşam kalitelerini artırmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır.
Omurga ve eklem sorunlarınızı çözmek istiyorsanız ve bugüne kadar başka sistemlerden pek fayda göremediyseniz, ayrıca yoga ve/veya pilates eğitmeniyseniz ve Yoga terapide becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız sizleri 50 saatlik ‘Kas-İskelet Sistemi Yoga Terapi Eğitimine’ davet
ediyoruz!
Bu eğitimde Kas-İskelet sistemi ile ilgili tüm bilgileri ve Yoga terapi yöntemlerini öğreneceksiniz.
Eğitim bitiminde tüm katılımcılar Kas-iskelet ile ilgili tüm hastalıklarında ne yapılması gerektiğini çok iyi anlayacaktır ve derslerinde kullanacak kaliteli bilgiler edinecektir. Sınavlardan sonra tüm katılımcılara ‘YogaKioo Yoga Terapi Eğitmenlik’ sertifikası verilecektir.

EĞİTMEN HAKKINDA:
Aymana S.K 900 saat Yoga ile ilgili eğitimleri tamamlamış olup, deneyimli, sertifikalı bir yoga eğitmenidir. Ayrıca ‘Doğu Yöntemleri Rehabilitasyon Enstitüsü’nde’ 516 saatlik Akademik Yoga Terapi eğitimini başarıyla tamamlamış Yoga terapist ve diplomalı adaptif fiziksel kültürün eğitmen uzmanıdır. Yoga ve yoga terapi hakkında birçok makale yazısı ve ayrıca yoga terapi hakkında birçok çevirisi var. Yoga Terapi eğitimleri ve derslerini, Hatha Yoga dersleri vermektedir.

Hakkında detaylı:
https://aymansozakbayeva.wordpress.com/2013/05/10/hakkimda/
Önceki eğitimden hocaların yorumları:
https://yogaterapiistanbul.wordpress.com/portfolio/yorumlar/

Eğitim tarihleri:
1. Modul 1-2 Şubat 10:00 – 19:00 ‘Yoga Terapi’
2. Modul 15-16 Şubat 10:00 – 19:00 ‘Skolyoz’
3. Modul 29 Şubat-1 Mart 10:00 – 19:00 ‘Eklemler ve Ayurveda’

*Kontenjan sınırlıdır.

Ayrıntılı bilgi ve Kayıt için: cadde@www.yogakiooturkiye.com

  • Tarih ve Saat 1 Şubat-1 Mart 2020 10:00-19:00
  • Yer YogaKioo Institute Cadde
  • Eğitim Ücreti 2500 TL + KDV