Günümüzün en popüler çalışmalarından biri olan Swing Yoga metodu geleneksel Hatha Yoga takip edilerek gerçekleştirilmektedir. Swing Yoga’da yerden yüksekte yapılan hamak yoga pozları ve klasik asanaların Swing üzerinde uyarlanması yer almaktadır. Hamağın yanı sıra Swing Yoga’da kullanılan tutamaklar farklı hareket alanları yaratarak bu çalışmayı herkes için olağanüstü bir hale getirmektedir. Swing Yoga’da Arial ya da Antigravity Yoga’dan farklı olarak Swing’in ve tutamakların, asanalara tıpkı bir blok ya da yoga kemeri gibi yardımcı ekipman olma niteliği vardır.

Bu egzersiz metodu her yoga pozuna, açıya, esnemeye veya hayal edilebilecek egzersize olanak sağlamaktadır. Ayrıca her seviye yoga pratiği yapan kişi için pozların düzenlenmesine imkan sağlar. Swing Yoga metodu, baş aşağı asılırken omurgayı ve bedeni doğru hizalayıp, nazikçe ama bir o kadar kuvvetli ve esnek çalıştırmayı hedef alır. Bu çalışma ile kaslardaki herhangi bir stres veya sırt ağrısı ortadan kalkarken, kan dolaşımı güçlenmektedir. Aynı zamanda, Swing Yoga’da ters asılıyor olmak, beyin sağlığına yardımcı olurken; bedenin yenilenmesine, cildin sıkılaşmasına ve sağlıkta genel olarak iyileşmeye yardımcı olur.

Swing Yoga egzersiz rutinlerinizi çok daha keyifli bir hale getirirken, pratiğinizin seviyesine göre çalışmalarınızı çok daha kolay veya zor hale getirebilir. Swing Yoga sayesinde pratiğinize/öğrencilerinizin pratiğine yepyeni bir soluk getirebilirsiniz.

Bu eğitime Temel Hatha Yoga Eğitimi almış kişiler katılabilir. Eğitim, temel Hatha Yoga asanalarının Swing Yoga’ya uyarlanmasını içerdiği için kişinin yoga asanalarına hakim olması gereklidir. Bunun yanı sıra, en az 6 aydır düzenli yoga pratiği uygulayan kişiler de eğitime katılabilir fakat Temel Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi almadan yalnızca Swing Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlayıp ders vermeleri yanlıştır ve önerilmez.

Swing Yoga Temel Eğitmenlik Eğitimi Ders Programı

Swing Yoga Ekipman Tanıma

Swing Yoga Temeller

Swing Üzerinde Temel Hatha Yoga Pozları

Temel Hamak Pozları

Hamak Üzerinde Temel Ters Duruşlar

Hastalıklar ve Swing Yoga

Swing Yoga Temel Restoratif Asanalar

Swing Yoga Terapi

Temel Swing Yoga Akışları

Çocuklar için Swing Yoga

Ders Hazırlama

Tarih: 12,13,14 Mart 2021

Saat:10.00-19.00

Ücret: 2.400 tl + kdv

Kesin kayıt için 1.000 TL kayıt ücretinin kayıt esnasından yatırılması gerekmektedir.

Kayıt ve sorularınız için: bahcesehir@yogakiooturkiye.com

  • Tarih ve Saat 12-13-14 Mart 2021
  • Yer YogaKioo Institute – Bahçeşehir
  • Eğitim Ücreti 2.832 TL